X
Yolculuğun sonu izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.9 IMDB Puanı 29 Görüntülenme

Yolculuğun sonu izle

Oyun yazarı R. C. Sherriff'in aynı adlı oyununun sinema uyarlaması olan Yolculuğun Sonu, 2017 yapımı bir İngiliz savaş ve dram filmidir. SimonReade tarafından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliği

Reklamı Geç


Yolculuğun sonu izle

Oyun yazarı R. C. Sherriff’in aynı adlı oyununun sinema uyarlaması olan Yolculuğun Sonu, 2017 yapımı bir İngiliz savaş ve dram filmidir. SimonReade tarafından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliğiniTheDuchess, Bullet Boy ve Suite Française filmlerinin de yönetmenliğini yapan SaulDibbyapmaktadır. Yolculuğun Sonu, Sherriff’in oyununun beşinci sinema uyarlamasıdır. Sam Claflin, Asa Butterfield, TobyJones, TomSturridge, StephenGraham ve Paul Bettany’nin başrollerini paylaştığı filmde, Andrew Upton, Robert Glenister, OliverDimsdale gibi oyuncular yer almakta.

Yolculuğun sonu izle

1918 Mart’ında, savaş yorgunu Yüzbaşı Stanhope (Claflin) kumandasında, C bölüğü Kuzey Fransa’nın ön hatlarındaki siperlerde yerini alır. Alman saldırısının yaklaşmasıyla birlikte, Stanhope kaçınılmaz sonun dehşetiyle başa çıkmaktan aciz bir şekilde korkusunu viski şişelerine gömerken, askerler (Bettany, Graham ve Sturridge) ve aşçıları (Jones) savaş dikkatlerini dağıtmadan önceki hayatlarının anılarını ve yiyecekleri hatırlarlar. Genç bir asker olan Raleigh (Butterfield), eğitimden yeni çıkmıştır ve ilk gerçek dağıtımının ve Stanhope’unaltında görev yapma heyecanıyla görev yerine gelir. Almanların saldırı anı yaklaştıkça gerilim artar, günler artık sayılıdır ve her adam orada sıkışıp kalmıştır.
Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan Yolculuğun Sonu filmi, insanı duygulandıran etkileyici müzikleri, yetenekli oyuncuların muhteşem çalışması ve yönetmen SaulDibb’in yeteneği sayesinde sinema severlerin büyük beğenisini topladı. 107 dakikalık bu savaş filmi, izleyicilerin gönlünde bambaşka bir yer tutacak gibi görünüyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?